Træningstider 2019/2020

Alle hold starter træningen i uge 33 - dog U4-U8 først i uge 34.

Træningstider 2019/2020

Alle hold starter træningen i uge 33 - dog U4-U8 først i uge 34.

Hold

Årgang

Træningsdag

Tidspunkt

U4 mix

Årgang 2015-2017

Onsdag kl. 17.00 – 17.40 (Magion hal 1)

U4 mix

2015 – 2017

Onsdag

17.00 – 17.40 (Magion hal)

U5 mix

Årgang 2014

Onsdag kl. 17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U5 mix

2014

Onsdag

17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U6 mix

Årgang 2013

Onsdag kl. 17.00 – 18.00 (Magion hal 1)

U6 mix

2013

Onsdag

17.00 – 18.00 (Magion hal 1)

U7 mix

Årgang 2012

Onsdag kl. 17.00 – 18.00 (Magion hal 2)

U7 mix

2012

Onsdag

17.00 – 18.00 (Magion hal 2)

U8 mix

Årgang 2011

Onsdag kl. 17.15 – 18.30 (Magion hal 2)

U8 mix

2011

Onsdag

17.15 – 18.30 (Magion hal 2)

U9 piger

Årgang 2010

Tirsdag kl. 16.30 – 17.45 (Magion hal 2)

U9 piger

2010

Tirsdag

16.30 – 17.45 (Magion hal 2)

U9 drenge

Årgang 2010

Onsdag kl. 14.30 – 15.45 (Lynghallen)

U9 drenge

2010

Onsdag

14.30 – 15.45 (Lynghallen)

U11 piger

Årgang 2008 - 2009

Mandag kl. 18.00 – 19.30 (Magion hal 1 og 2)
Torsdag kl. 15.00 – 17.00 (Magion hal 2)

U11 piger

2008 – 2009

Mandag
Torsdag

18.00 – 19.30 (Magion 1 og 2)
15.00 – 17.00 (Magion 2)

U11 drenge

Årgang 2008 - 2009

Mandag kl. 17.15 – 18.30 (Magion hal 2)
Onsdag kl. 14.30 – 15.45 (Lynghallen)

U11 drenge

2008 – 2009

Mandag
Onsdag

17.15 – 18.30 (Magion hal 2)
14.30 – 15.45 (Lynghallen)

U13 piger

Årgang 2006 - 2007

Mandag kl. 16.00 – 18.00 (Lynghallen)
Onsdag kl. 17.30 – 19.00 (Lynghallen)

U13 piger

2006 – 2007

Mandag
Onsdag

16.00 – 18.00 (Lynghallen)
17.30 – 19.00 (Lynghallen)

U13 drenge

Årgang 2006 - 2007

Tirsdag kl. 15.00 – 16.30 (Magion hal 1)
Torsdag kl. 15.00 – 16.30 (Magion hal 3)

U13 drenge

2006 – 2007

Tirsdag
Torsdag

15.00 – 16.30 (Magion hal 1)
15.00 – 16.30 (Magion hal 3)

U15 piger

Årgang 2004 - 2005

Tirsdag kl. 16.45 – 18.30 (Lynghallen)
Torsdag kl. 15.15 – 16.45 (Lynghallen)

U15 piger

2004 – 2005

Tirsdag
Torsdag

16.45 – 18.30 (Lynghallen)
15.15 – 16.45 (Lynghallen)

U15 drenge

Årgang 2004 - 2005

Tirsdag kl. 16.00 – 17.15 (Lynghallen)
Torsdag kl. 16.45 – 18.00 (Lynghallen)

U15 drenge

2004 – 2005

Tirsdag
Torsdag

16.00 – 17.15 (Lynghallen)
16.45 – 18.00 (Lynghallen)

U17 piger

Årgang 2002 - 2003

Mandag kl. 19.30 – 21.15 (Magion hal 2)
Onsdag kl. 19.30 – 21.30 (Magion hal 2)

U17 piger

2002 – 2003

Mandag
Onsdag

19.30 – 21.15 (Magion hal 2)
19.30 – 21.30 (Magion hal 2)

U17 drenge

Årgang 2002 - 2003

Mandag kl. 19.00-20.30 (Billund)
Torsdag 20.00-21.30 (Lynghallen)

U17 drenge

2002 – 2003

Mandag
Torsdag

19.00 – 20.30 (Billund)
20.00 – 21.30 (Lynghallen)

U19 drenge - 1. holdet

Årgang 2000 - 2001

Tirsdag kl. 18.00 – 21.00 (Lynghallen)
Torsdag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)

U19 drenge – 1. holdet

2000 – 2001

Tirsdag
Torsdag

18.00 – 21.00 (Lynghallen)
18.00 – 20.00 (Lynghallen)

U19 drenge - 2. holdet

Årgang 2000 - 2001

Mandag kl. 20.00 – 21.45 (Lynghallen)
Torsdag kl. 20.15 – 21.45 (Lynghallen)

U19 drenge – 2. holdet

2000 – 2001

Mandag
Torsdag

20.00 – 21.45 (Lynghallen)
20.15 – 21.45 (Lynghallen)

3. div. damer

Årgang 1999 og tidligere

Mandag kl. 19.30 – 21.15 (Magion hal 1)
Onsdag kl. 19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

3. div. damer

1999 og tidligere

Mandag
Onsdag

19.30 – 21.15 (Magion hal 1)
19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

Serie 2 damer

Årgang 1999 og tidligere

Onsdag kl. 19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

Serie 2 damer

1999 og tidligere

Onsdag

19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

2. div. herrer

Årgang 1999 og tidligere

Mandag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)
Tirsdag kl. 18.00 – 21.00 (Lynghallen)
Torsdag kl. 18.00 – 20.15 (Lynghallen)
Fredag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)

2. div. herrer

1999 og tidligere

Mandag
Tirsdag
Torsdag
Fredag

18.00 – 20.00 (Lynghallen)
18.00 – 21.00 (Lynghallen)
18.00 – 20.15 (Lynghallen)
18.00 – 20.00 (Lynghallen)