Træningstider 2018/2019

Alle hold starter træningen i uge 33 - dog U4-U8 først i uge 34.

Træningstider 2018/2019

Alle hold starter træningen i uge 33 - dog U4-U8 først i uge 34.

Hold

Årgang

Træningsdag

Tidspunkt

U4 mix

Årgang 2014 - 2016

Onsdag kl. 17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U4 mix

2014 – 2016

Onsdag

17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U6 mix

Årgang 2012 - 2013

Onsdag kl. 17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U6 mix

2012 – 2013

Onsdag

17.00 – 17.45 (Magion hal 1)

U8 mix

Årgang 2011

Onsdag kl. 17.00 – 18.00 (Magion hal 2)

U8 mix

2011

Onsdag

17.00 – 18.00 (Magion hal 2)

U8 mix

Årgang 2010

Onsdag kl. 17.00 – 18.30 (Magion hal 2)

U8 mix

2010

Onsdag

17.00 – 18.30 (Magion hal 2)

U10 piger

Årgang 2008 - 2009

Mandag kl. 16.30 – 19.00 (Lynghallen)
Onsdag kl. 17.30 – 18.45 (Lynghallen)

U10 piger

2008 – 2009

Mandag
Onsdag

16.30 – 19.00 (Lynghallen)
17.30 – 18.45 (Lynghallen)

U10 drenge

Årgang 2008 - 2009

Mandag kl. 17.30 – 19.00 (Magion hal 2)
Onsdag kl. 14.00 – 15.30 (Lynghallen)

U10 drenge

2008 – 2009

Mandag
Onsdag

17.30 – 19.00 (Magion hal 2)
14.00 – 15.30 (Lynghallen)

U12 piger

Årgang 2006 - 2007

Tirsdag kl. 15.00 – 16.30 (Lynghallen)
Onsdag kl. 18.45 – 20.30 (Lynghallen)

U12 piger

2006 – 2007

Tirsdag
Onsdag

15.00 – 16.30 (Lynghallen)
18.45 – 20.30 (Lynghallen)

U12 drenge

Årgang 2006 - 2007

Mandag kl. 16.00-17.30 (Magion hal 1)
Torsdag kl. 15.30 – 17.00 (Magion hal 3)

U12 drenge

2006 – 2007

Mandag
Torsdag

16.00-17.30 (Magion hal 1)
15.30 – 17.00 (Magion hal 3)

U14 piger

Årgang 2004 - 2005

Tirsdag kl. 16.30-18.00 (Lynghallen)
Torsdag kl. 15.15-16.45 (Lynghallen)

U14 piger

2004 – 2005

Tirsdag
Torsdag

16.30 – 18.00 (Lynghallen)
15.15 – 16.45 (Lynghallen)

U14 drenge

Årgang 2004 - 2005

Mandag kl. 17.30-19.00 (Lynghallen)
Torsdag kl. 16.45-18.00 (Lynghallen)

U14 drenge

2004 – 2005

Mandag
Torsdag

17.30-19.00 (Lynghallen)
16.45 – 18.00 (Lynghallen)

U16 piger

Årgang 2002 - 2003

Tirsdag kl.
Torsdag kl.

U16 piger

2002 – 2003

Tirsdag
Torsdag

19.15-21.00
19.15-20.15

U16 drenge

Årgang 2002 - 2003

Tirsdag kl.
Torsdag kl.

U16 drenge

2002 – 2003

Tirsdag
Torsdag

19.15-21.00
19.15-20.15

U18 piger

Årgang 2000 - 2001

Tirsdag kl.
Torsdag kl.

U18 piger

2000 – 2001

Mandag
Onsdag

20.00-21.30 (i Magion)
20.00-21.30 (i Billund)

U18 drenge - 1. holdet

Årgang 2000 - 2001

Tirsdag kl. 19.00 – 21.00 (Lynghallen)
Torsdag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)

U18 drenge – 1. holdet

2000 – 2001

Tirsdag
Torsdag

19.00 – 21.00 (Lynghallen)
18.00 – 20.00 (Lynghallen)

U18 drenge - 2. holdet

Årgang 2000 - 2001

Mandag kl. 19.00 – 21.00 (Magion hal 2)
Torsdag kl. 20.15 – 21.45 (Lynghallen)

U18 drenge – 2. holdet

2000 – 2001

Mandag
Torsdag

19.00 – 21.00 (Magion hal 2)
20.15 – 21.45 (Lynghallen)

3. div. damer

Årgang 1999 og tidligere

Mandag kl. 19.00 – 21.00 (Magion hal 1)
Onsdag kl. 19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

3. div. damer

1999 og tidligere

Mandag
Onsdag

19.00 – 21.00 (Magion hal 1)
19.30 – 21.30 (Magion hal 1)

Serie 3 damer

Årgang 1999 og tidligere

Mandag kl. 19.00 – 21.00 (Magion hal 1)
Onsdag kl 19.30 – 21.30 (Magion hal 2)

Serie 3 damer

1999 og tidligere

Mandag
Onsdag

19.00 – 21.00 (Magion hal 1)
19.30 – 21.30 (Magion hal 2)

2. div. herrer

Årgang 1999 og tidligere

Mandag kl. 19.00 – 20.45 (Magion hal 2)
Tirsdag kl. 18.00 – 19.30 (Lynghallen)
Torsdag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)
Fredag kl. 18.00 – 20.00 (Lynghallen)

2. div. herrer

1999 og tidligere

Mandag
Tirsdag
Torsdag
Fredag

15.30 – 17.30 (Magion hal 2)
18.00 – 19.30 (Lynghallen)
18.00 – 19.30 (Lynghallen)
18.00 – 19.30 (Lynghallen)

Serie 3 herrer

Årgang 1999 og tidligere

Onsdag kl. 19.45-21.15

Serie 3 herrer

1999 og tidligere

Onsdag

19.45-21.15